(UTHYRD 2015-02-27) Butikslokal uthyres 40 kvm


LOKALEN ÄR NU UTHYRD! 2015-02-27


För mer information och visning kontakta BRF
Butikslokal uthyres vid Sankt Knuts Torg i Malmö (40 kvm- ej restaurang)

S:t Knuts torg är ett kafétorg och Malmös nya krogmecka som gör området till en tummelplats för folk under stora delar av dygnet. Här huserar en mängd olika verksamheter bland annat den klassiska krogen Vinnys, sushirestaurangen Saiko, Berlinbaren KiezSpoonery och Uggla kaffebar. Detta gör att lokalerna på Mäster Danielsgatan utgör ett perfekt läge att öppna en butik eller kontor på. 

Föreningens lokaler på Mäster Henriksgatan och Mäster Danielsgatan ansluter till ett livligt cykelstråk vilket drar till sig människor och är en mötesplats för människor som passerar till och från jobb, hem samt fritidsaktiviteter. I föreningens lokaler har vi allt från en kaffebar, silversmed, cykelreparatör, vaktmästeri och konstgalleri


 Annonsen avser lokalen på 40 kvm (lokalnamn: 6418A) markerad med rosa kryss.